Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir?

2017-02-26T18:55:45+00:00

Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir?

Artık evlerimizin bir üyesi olan ve bizler için çok önemli olan evcil hayvanlarımızın en önemli ihtiyaçları aşılamaları ve antiparaziter ilaç uygulamalarıdır. Antiparaziter ilaçlar hayvanlar için önemli olduğu kadar çevre ve diğer insanlar için de oldukça önemlidir. Özellikle de bahar ve yaz aylarında antiparaziter ilaçların uygulanması son derece önemli olmaktadır.

Hem hayvanlarınızın sağlığı hem de çevrenizin korunması için yapılacak olan antiparaziter uygulamalar Şişman Veteriner Kliniği Çekmeköy tarafından özenli ve düzenli şekilde yapılarak hayvan sağlığı hep en dikkatli şekilde korunacaktır.

İç parazit ilaçları; tablet veya halk arasında kist aşısı olarak bilinen enjeksiyon biçiminde uygulanmaktadır. Bu ilaçların uygulanmaması durumunda bağışıklık sisteminde bozulmalar ve sonrasında da parazit intoksikasyonu görülebilmektedir. Gerektiği şekilde önlem alınmaması durumunda hayvanlarımız zorlu bir sürece girebileceği gibi aynı zamanda sonuçları hiç de istenmeyen şekilde biçimlenebilecektir.

Sevimli Dostlarınıza Sağlıklı Yaşamın Kapılarını Açın

Evcil hayvanlarımızın hem sağlığını korumak hem de gerekli olan tüm aşılarının, bakımlarının ve kontrollerinin yapılması için günün her saatinde acil müdahale Şişman Veteriner Kliniği Çekmeköy hizmetinizde olup uzman hekimimiz bir telefon kadar yakınınızda olmaktadır. Günün her saatinde hekimimiz ile iletişime geçebilir ve minik dostlarınızda görülen semptomları belirterek ne yapılması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

İç Dış Parazit Nedir antiparaziter uygulama neden gereklidir Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir? Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir pic2

İç Dış Parazit Nedir

Bağırsak parazitleri aynı zamanda zoonoz olarak da görülmektedir. En sevimli dostlarımızın korunması ve aynı zamanda bizlerin de korunması için veteriner hekimlerimizin planladığı süreçlerde iç ve dış parazit ilaçlarının uygulanmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Hayvanlarımızın iç ve dış parazitlerinin tedavisi aylık ense damlası ve tablet/enjeksiyon uygulamaları ile kontrol altında tutulmaktadır. Böylece de hayvanlarımız için ölümcül sonuçlar doğurabilecek olan pire ve kene gibi zararlılar tamamen uzaklaştırılmış ve sağlıklı bir yapı ortaya çıkarılmış olacaktır.

Kene veya diğer parazitler hayvanı ısırdığında ya da bulaştığında direkt olarak kan yolu ile bağışıklık sistemine geçiş yapacak ve ilerleyen dönemlerde çok farklı kan hastalıklarına neden olacaktır. Doğru ve düzgün bir bakım süreci ile bu tür parazitler giderilecek ve oldukça da sağlıklı bir yaşamsal döngü oluşacaktır. Günün her saatinde hizmet alabileceğiniz Şişman Veteriner Kliniği Çekmeköy sevgili dostlarınızın her sorununda yanınızda olacak ve bu sorunlara en kaliteli çözümleri sunacaktır.

İç Dış Parazit Kedi Köpek antiparaziter uygulama neden gereklidir Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir? Antiparaziter Uygulama Neden Gereklidir pic3

İç Dış Parazit Kedi Köpek