Ataşehir Veteriner

2017-04-25T15:30:09+00:00

Ataşehir Veteriner Dostlarımızın Sağlığı Emin Ellerde

6 yıllık bir deneyim ve bilgi birikimi ile Ataşehir için de hizmet veriyoruz. Sürekli yenilenen teknolojiyi, hayvan dostlarımızı korumak ve tedavi etmek için takip ediyoruz. Minik dostlarımızın yaşam kalitesini yükseltebilmek, koruyucu hekimlik yaparak iyileştirme için çabalıyoruz. Akademik çalışmaları, adım adım izleyerek hayvan sağlığı ile ilgili tüm konular hakkında bilgi alarak uygulamasını yapıyoruz. Ataşehir veteriner, petlerimizin ve pet sahiplerimizin mutluluğu ve memnuniyeti için çalışmaktadır.

Muayene Sistemimiz ve Teşhislerimiz

Kliniğimizde her türlü hayvan sorunları ile ilgilenmekteyiz. Tecrübeli ve eğitimli uzman hekimiz ile elimizdeki tıbbi cihazlarımızın da yardımı ile petlerimizin her türlü problemlerini gidermek için çalışıyoruz. Düzenli yapılan kontrollerini, istenmeyen hastalıklarını, acil durumlarını kliniğimizdeki muayene bölümde kontrol ettirebilir ve tedavi ettirebilirsiniz. Dostlarımızın tüm hayvan tedavi ihtiyaçlarını yerine getiriyoruz. Deri, kulak, göz, sindirim ve solunum hastalıkları, üriner ve jinekolojik hastalıklar, acil müdahale edilmesi gereken hastalıklar gibi rahatsızlıkların tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır.

Doğum

Kedi ve köpeklerimizde çiftleşmeden sonraki gebelik süresi 56-69 gündür. Bu dönemde, düzenli kontroller, destekler gereklidir. Gebelik başladıktan sonra, annenin beslenme alışkanlığı değiştirilmelidir bu bebek ve anne için önemlidir. Gebelik boyunca yavrunun ve annenin ultrason altında gerekli tüm muayeneleri sağlıklı bir doğum için gerekli ve önemlidir. İstenmeyen gebelik, erken doğrum, rahim rahatsızlığı durumunda ise radyografi, kan ve hormonal testler yapılabilir.

 

Deri

Petlerimizin derilerinde birçok nedenden dolayı değişiklikler olabilir. Bakteriyel, parazit nedenli, darbeden dolayı, hormonal ya da farklı nedenlerden olabilir. Dermatolojik hastalıklar başlangıçta hastanın sahibinin dikkatini çekecek türden olurlar bu nedenle sahibi dikkatli olmalıdır. Kızarıklık, kaşıntı, pullanma, renk değişimi, tüy dökülmesi, kellik gibi birçok değişim olabilir. Deri hastalıları, hayvan hastalıkları durumlarında, tedavisi uzun süren zor olgular arasında yer alır. Çok farklı nedenleri olduğu için karıştırma ihtimali çok yüksektir. Bunun için bir takım testlerden geçmesi gerekebilir. Derilerin kazıntıları mikroskobik muayene ile patolojik olarak incelenmelidir. Wood lambası adı verilen cihazımız ile muayenemizi garanti altına alıyoruz.

Göz

Bizlerde de olduğu gibi hayvanlarımızda da göz hassastır. Erken ya da zamanında fark edilemeyen göz hastalıkları petlerimizin yaşamlarının sona ermesine dahi neden olabilir. Pet sahipleri bu özel organa ayrı bir dikkat göstermelidir. Büyük önem verme sorumlulukları vardır. Farklı oranlarda ve bölgelerde kızarıklık, ağrıma, gözde bulanıklık farklı renge dönüşme gibi durumlarda hemen bizlere gelinmelidir. Petlerde göz muayenesi için gözün sistemik tedavisi, oftalmoskop ile muayene, fundus muayenesi yapılmaktadır.

 

Mikro çip uygulama

Mikro çip uygulaması ile köpekleriniz ve kedileriniz kimliklendirilir. Türkiye’nin her yerinde tanınan kalıcı bir kimliğe sahip olur. İmplantasyon, petinizin için bir nüfus cüzdanı gibidir. Bir pirinç tanesi kadar küçük bir kimliktir. Yani petiniz elektronik açıdan bir kimliğe sahip olur. Tam biyo uyumlu olan bu çip, kapsülün içerisindedir. Özel bir kimlik numarası taşır. Deri altına özel enjektör ile aşı gibi uygulanır ve kısa sürede yapılır. Petinize bir rahatsızlık verilmez. Mikro çip okuyucu ile kolaylıkla okunur ve tespit edilir. Gerekli bilgilere ulaşılır. Böylelikle petiniz kaybolduğunda, çalındığında veya kaza olduğunda size hemen ulaşılır.

Aşı ve Aşı Takibi Nasıl Olmalıdır?

Siz ve hayvan dostları petlerinin daha uzun süreli ve sağlıklı yaşayabilmesi için birçok takip gerekir. Beraber yaşayabilmeniz için Ataşehir veteriner kliniklerimiz sizin için hizmettedir. Düzenli yapılması gereken aşılar hasta takip sistemi ile yapılır. Randevularınızdan önce sizlere haber verilir. Düzenli bir şekilde aşı takibi gerekir. Gözden kaçabilecek herhangi bir problem tespit edilir ve ciddi hastalıkların oluşumu engellenir. Kedinizin veya köpeğinizin ya da diğer petlerinizin hayatını tehlikeye sokacak hastalıkların oluşumu engellenir. Bu tedaviden daha önemli bir süreçtir. İnsanların ve hayvan dostlarımızın hayatını tehlikeye atacak birçok virüse, bakteriye karşı aşılar koruyucu etki gösterir. Hayat kurtarır ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar. Bizler için aynı etkiyi hayvanlarımızı için de gösterir.

Aşılarımızı Neden Kullanıyoruz?

Bakteri ve virüslere karşı enfeksiyonel durumlardan sakınılmak için, etkenler bir takım işlemlerden geçirip hayvanlarımıza yani petlerimize veriyoruz. Daha sonra petlerimizin vücudunun bu antijenlere karşı antikor üretmesini sağlıyoruz. Bu şekilde bağışıklık kazanırlar.