Çekmeköy Veteriner

2017-04-25T15:17:50+00:00

Çekmeköy Veteriner Dostlarımızla Yürüyelim

Tıpkı insanlar gibi, bütün hayvanlarımız da hayatın karşısında eşit olarak doğarlar. Bizlere aynı yaşama hakkına sahiptirler. İnsanlara nasıl saygı duyuluyor ise aynı şekilde bütün hayvanlarımızın da saygı görme hakları vardır. İnsanlar, biyolojik ağaçta hayvan türü olarak geçer, bu nedenle diğer hayvan dostlarımızı yok etme gücüne sahip değildir. Tam tersime, tüm bilgilerini, yaşanmışlıklarını hayvanların hizmetine sunmak görevleridir. Hayvanları, sömürerek yola devam edemez. Tüm hayvanlarımızın, insanlar tarafından korunma ve bakılma hakları vardır.

Biz Kim isek Onlar da O

Hayvan ayrımı yapılmaz, hiçbir hayvana hiçbir insan hiçbir şekilde kötü davranamaz. Acımasız ve insani olmayan bir şekilde muamele edemez. Zorunlu bir anda, hayvanın öldürülmesi gerekiyor ise, bu hemen yapılmalı, bir anda ve acı çektirilmeden, hissettirmeden ve korkutmadan yapılmalıdır. Her ne kadar yabani tür olarak değerlendirilse de hayvanların da kendilerine özgü, özel ve daha rahat ettiği doğal çevreleri vardır. Karada, havada veya suda yaşama ve üreme hakkına sahiptirler. Sirkler gibi eğitim amaçlı yanlış mekanlarda, özgürlüklerini elinden alarak onları yoksun bırakmak hayvan hakları yasalarına aykırı bir durumdur. İnsanlar gibi, hayvanların da birbirleri ile uyumlu ve dengeli bir şekilde kendi türleriyle birlikte kendine özgü bir yaşam stili ve yaşam koşulları içinde sağlıklı bir şekilde yaşama ve üreme haklarına sahipler.

Sahiplenme ve Terkedilme

İnsanlar, zevkleri uğruna yanlarına aldıkları bakmak üzere söz verdikleri hayvanları, onların ömür uzunluğu boyunca bakmak ve onları yaşatmak zorundadırlar. Bir hayvanı terk etmek acımasız, insani olmayan, aşağılık bir davranış ve düşüncedir. Eğer ki bir insan dostları hayvanlar çalışmak zorunda ise iş süresinin ona göre ayarlanması gerekir. İş yoğunluğunun sonsuza dek sürmemesi gereklidir. Güçlerini arttırmak için en sağlıklı şekilde beslenmeli ve dinlenme haklarını vermek gerekir. Dostlarımıza fiziki veya psikolojik bir şekilde acı çektirerek deney yapmak hayvan haklarında kesinlikle olmayan bir durumdur.

Muhteşem Dostluk Görevlerimiz

Zevki, ticari ya da başka durumlarda hayvanlar ile yapılan deneyler kesinlikle yapılamaz.
Hayvanlarımızı beslemek için almışsak, sonuna kadar haklarını koruyarak bakmalı, barınma hakkını vermeli ölümünü de acı çektirmeden yapmalıyız. Korkutmadan ve incitmeden yapılmalıdır. Sadece insanların eğlencesi olsun hayvanlar alınıp satılmaz. Hayvanlarımızın, seyirci önünde oynatılması ve hayvanlardan yararlanarak yapılan gösteriler hayvan onuru durumuna kesinlikle aykırı ve bu durum yaşatılmamalı. Zorunlu bir durum yoksa zevk için hayvan öldürülemez. Bu yaşam hakkını eline alma ve suçtur. İstediği kadar yabani olsun, yaşama hakkına sahip bir hayvanın öldürülmesi bir soykırımdır. Hayvanların yaşama olduğu ölüm hakkı da vardır. Buna saygı göstermek gerekir. Hayvanların öldürüldüğü ya da öldüğü gösterimler sinema, tiyatro olsun ve televizyonda olsun yasaklanmalıdır. Nasıl ki insan ölümü, rahatsız ediyorsa hayvan ölümü de aynı şekildedir. İnsan hakları, hayvan hakları ile eşit durumdadır. Hayvanları koruma ve savunma, devlet düzeyinde korunmalı ve yargı gerekirse yargılanmalıdır.  Yasalarla kontrol edilmelidir.

Veterinerlik Hizmetlerimiz

Tüm uzmanlık alanımızı kullanarak, veterinerlik hizmetlerimizde en üst düzeyde hizmet veriyoruz. Çekmeköy veteriner olarak güvenilir ve hasta odaklı çalışıyoruz. Hasta ve hasta sahibi olarak onların haklarını ön planda tutuyoruz. Hayvanlarımızın haklarına saygı gösteriyor ve çevreye duyarlı, yenilik sahibi ve gelişmeye açık bir öncül kliniğiniz. Tüm eğitimimizi, uzmanlık alanımızla ülkemizin her alanına hizmet ediyoruz. Hizmetimizin kalitesini ve bilimselliğini ön plana koyuyoruz. Veteriner hizmetleri en üst düzeyde verilmelidir, veriyoruz. Güncel uygulamaları takip ederek hayvanlarımızın gelişimine katkıda bulunmayı hedef biliyoruz.

Ekonomik Ve Kaliteli Hizmet

Hayvan dostlarımızın, petlerimizin ihtiyacı olan tüm kuru mama, yaş mamalar, furminatör, tarak, pet şampuanı, tasmalar, yataklar ve diğer aksesuarlar pet reyonumuzda vardır.

Koruyucu Hekimlik Hizmeti

Tüm dostlarımızda, kedi ve köpek virüslere karşı tedavi edici ilaçları olmadığı için aşı yapılmalıdır. Kuduz aşısı, belli haftadan sonra uygulanmalıdır. Mikroçip takılmalı ve aşı karnesi bulunmalı. Bu bir yasal zorunluluktur. İç ve dış parazit aşıları düzenli olarak yapılmalıdır. Hayvan dostlarımızın, göz, tırnak ve kulak bakımları yapılmalıdır. Ayda en az bir kez hayvanınıza özel şampuan ile yıkamalısınız. Petlerinizi ilk önce veterinerinizin önderliğinde kuru mama ile daha sonra diğer tür mamalara geçiniz. Böylece petinizin ömrü daha uzun olacak ve petiniz daha sağlıklı olacaktır. Her sene, petlerinize checkup yaptırınız.

 

 

Köpekler İçin Aşı Programı

 

Hafta Uygulama
6. Hafta Karma 1
7. Hafta İç Dış Antiparaziter+ Corona 1
8. Hafta Karma 2
9. Hafta Corona 2
10. Hafta Bronchine 1 + İç Dış Antiparaziter
11. Hafta Lyme 1
12. Hafta Bronchine 2
13. Hafta Lyme 2
14. Hafta Kuduz + Mikroçip

 

Kediler İçin Aşı Programı

 

 

Hafta Uygulama
7. Hafta İç Dış Antiparaziter
8. Hafta Karma 1
9. Hafta Lösemi 1
10. Hafta Karma 2 + İç Dış Antiparaziter
11. Hafta Lösemi 2
12. Hafta Kuduz

 

Pet Pansiyon Hizmeti

 

Petlerimiz için, kendilerine özel kafes ve yuvalarda konforlu yaşama ve konaklama imkanı sunuyoruz.