Ümraniye Veteriner

2018-02-25T21:32:47+00:00

Hayvan Hakları İhlalleri 

Hayvan hakları, hayvanların da insanlar gibi insani muamele görmesini sağlayan haklardır. Özellikle bazı hayvanların kozmetik, giysi veya tıbbi deneylerde kullanılması, derilerinin kullanımı için öldürülmesi, sirklerde ve eğlence mekanlarında oynatılması için öldürülmesi, hayvancılık yapan insanların, uygunsuz ve aşağılıkça davranması ve yetiştirilmesi bu haklara aykırı durumlar olarak tanımlanır.

 

Kliniklerimizde Yapılan Müdahaleler

Ümraniye veteriner kliniğimiz, 6. Haftadan sonra yapılan aşılama, iç ve dış parazitler, beslenme hizmetlerinin yanında petlerinizin için gerekli tüm kan ve idrar testleri yapılır, bu testler laboratuvarlarda uygun koşullarda yapılır. Röntgen, hospitalizasyon, cerrahi operasyonlar hayvan sağlığı için hizmet sunan bölümlerimizdir. Burada, kediler, köpekler, kuşlar, bukalemunlar, kaplumbağalar, kemirgenler, balıklar gibi pek çok pet türü için, dostlarımız için öğrenmek istediğiniz her bilgiye ulaşabilirsiniz. Ümraniye’de hizmet veren bu kliniğimize internet sitemizden ulaşabilirsiniz fakat herhangi bir ilaç önerisi, aşı önerisini bulamazsınız, petlerinizin hastalığı durumunda hemen bir veteriner hekime başvurmalısınız.

Amacımız Petlerimizin Sağlıklı Yaşamı

Petlerimizin yaşam kalitesini arttırmak, koruyucu hekimlik görevimizi yapmak, petlerimizin tüm sağlık hizmetlerini sağlamak için, bütünleştirici bir düşünce yapısı ile, uygun ekonomik düzeyde hizmetimizi sizlere ve petlerinize sunuyoruz. Alanımızda çıkmış tüm akademik çalışmaları yakından takip ederek her konu hakkında yeni bilgileri ve uygulamaları kliniğimizde kullanıyoruz. İstanbul Ümraniye’de açılmış olan veteriner kliniğimiz, evcil hayvanlarımızın yaşam boyunca hak ettikleri sağlıklı bir ömrü sunmak ve tüm sağlık gereksinimlerine cevap vermek amacı ile kurulmuştur. Kliniğimizdeki başka bir amaç ise yaşlanma ile meydana gelebilecek hastalıların erken tanısını koyabilmek ve tedavilerinin gecikmesini engellemektir. Kanarya, kaplumbağa, kemirgenler, muhabbet kuşu, papağan, köpek ve kedi gibi evcil hayvanlarımızın, petlerimizin yaşamları boyunca ihtiyaç duyduğu ve duyabileceği tüm yaşamsal, tıbbi ve cerrahi müdahaleleri yaparak hizmet verir.

Tedavi Teknikleri 

Petlerimizin teşhis ve tedavi yöntemlerine çalışmalar geliştikçe, yenileri ekleniyor. Dostlarımızın sağlığını korumak için tüm diğer bilgi ve bilim dallarından faydalanıyor ve petlerimize yardımcı oluyoruz.

Biz veteriner hekimlerin, en büyük görevlerinden biri de bilgilerimizi sürekli güncellemek, en yeni bilgi ve teknikleri takip etmek zorunluluğumuzdur. Hayvan sağlığı ile ilgili sizleri bilgilendirmek amacımızdır. Sizlere ve petlerinize yardım etmenin yanında koruyucu hekimlik de yapıyoruz. Petlerinizin henüz bir sağlık sorunu yok iken erkenden veteriner hekiminize başvurmanız gerekir.
Aşı ve Diğer Tıbbi Müdahaleler

Beslediğimiz evcil hayvan hangi tür olursa olsun, çeşitli viral, bakteriyel ve paraziter hastalıklara  maruz kalabilir. Bu tip problemlerden korumanın en ekonomik ve pratik yöntemi ise veteriner hekimler tarafından sağlanan aşı tedavileridir. Viral hastalıklara karşı özgü aşı uygulamaları, petlerimizi iç ve dış parazitlere karşı, enfeksiyonlara karşı koruyan ve çeşitli çevresel koşullar sebebi ile oluşan hastalıklara karşı yapılan tedavi yöntemleridir. Bir aşı tedavisinin başarılı olabilmesi için kullanılan araç ve gereçlerin kaliteli ve hijyenik olması gerekir. Veteriner hekimlerimizin, bu amaçları gerçekleştirebilmeleri için petlerimizin sahiplerinin yani sizlerin gereğince bilinçlenmesi gerekir. Yapılacak ve yapılması gereken tüm müdahalelerin açık bir şekilde anlatılması gerekir.  Bu uygulamaların sonucunda hem hayvanınızın hem de sizin sağlığınız, veteriner hekimimizin programına bağlıdır. Uygulama programına uymanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken bir konu ise, hekimlerimiz hayvanınız için her açıdan her bakıştan daha kaliteli bir hayat sunmayı amaçlar. Uzun vadede, bu sağlıklı hayatı sağlamak için düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Son anda getirilen bir hasta için her şey geç olabilir. Zamanında teşhis edilmemiş ya da çok geç teşhis edilmiş hastalarınıza, veteriner hekimin yapacağı müdahaleler işe yaramayabilir. Düzenli aralıklarla kontrolleri sağlamak ekonomik bütçenize de fayda sağlayacaktır. Evcil hayvanınızın sağlık karnesi olmalıdır, yaptırdığınız tüm müdahaleler orda yazıyor olmalıdır. Uygulamayı yapan veteriner hekim ünvanı, ismi, diplomasının numarası diye bilgileri yazmaktadır.

Veteriner Doğum Ve Jinekoloji

Jinekolojik operasyonlarımızda dişi kedi ve köpeklerimize kısırlaştırma operasyonları sıkça yapılır. Üreme sistemlerine ilişkin hastalıkların teşhisi yapıldıktan sonra tedavisi sağlanır. Üreme sistemine ait hastalıkların teşhisi ultrason, vaginalsmear ve diffquick boyama gibi metotlarla yapılabilir.

Pet Shop

Kliniğimizin pet shop bölümünde, kedi ve köpeklerinizin ırkı, cinsiyeti, boyu ve kilosu baz alınarak bölümlere ayrılmıştır. Tasma, yatak, kemik, mama, ödül bisküvileri, su ve tuvalet kapları, vitamin gibi her türlü ürünler bulunmaktadır. Küçük dostlarımızın, ihtiyacı olacak her şeyi bulabilirsiniz. Hayvanlarınız oyun ihtiyaçlarını gidermek, anlarını heyecanlı ve eğlenceli hale getirmek için çok çeşitli ve keyifli oyuncaklar da bulunmaktadır.Klinik olarak önerimiz, pet dostlarımızın sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamasını sağlayabilmek için en kaliteli markaların kuru mama, yaş mama ve konserve mamalar yiyerek hayata devam etmesidir. Bu sayede, daha güvenli yaşayacaklardır. Bu nedenle, kaliteli ve güvenli olarak güvenebileceğiniz, kuru mama ve konserve mamalarını satışa sunuyoruz. Veteriner hizmetleri amacımızda küçük ve değerli dostlarımızın ırkına, kilosuna, yaşına, sağlık durumuna ve hastalık durumuna göre özel reçeteler ile uygun mamalar tavsiye ediyoruz.

Hospitalizasyon

Bakıma ihtiyacı olan petlerimizi kliniklerimizin en güvenli, hijyenik ve temiz ortamda sizler ve petleriniz için bakmaktayız.

Aşı Kontrol ve Takip

Petlerimizin, uzun bir yaşamı sağlıkla yürütmesi açısından kendi cinsiyetine, türüne, hastalık durumlarına özgü tüm viral, bakteriyel ve anti parazit durumlarına karşı bir aşılama programı olmalıdır. Kliniklerimizde, minik dostlarımızın en küçük yaşlarından itibaren belli haftadan sonra aşılarını yapmaktayız. Dostlarımızın, tüm yaşamı boyunca aşı kontrollerini ve takiplerini yaptırmak görevlerimiz arasındadır ve onların haklarıdır.

Tıraş ve Banyo

Eğitimini alarak, uzmanlaşmış kuaförümüz tarafından her ırka ve cinsiyete uygun tıraş ve bakım banyosu hizmetini sağlamaktadır. Tıraş ve banyo hizmeti randevu ile yapılmaktadır.

Danışmanlık

Sizlere petleriniz hakkında, istediğiniz ve ihtiyacınız olan tüm yanıtları 24 saat boyunca, kliniğimize gelerek ya da telefon ile ulaşarak isterseniz de internet sitemizden ulaşıp alabilirsiniz.